Özellikle kadınlar tarafından vajina ve vulva bölgelerinde farklı sebeplerle meydana gelen deformasyonların iyileştirilmesini için talep edilen tedavi yöntemlerinin bütünü Genital Estetik olarak adlandırılmaktadır.

Günümüz teknolojisinin sağlık alanında getirdiği yeniliklerle birlikte Genital Estetik bireyler tarafından çok fazla talep edilir hale gelmiştir. Bazı vakalarda erkeklerin de yaptırmak istediği bu uygulamalar genellikle kadınların genital bölgelerinde oluşan estetiksel rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Genital Estetik uygulamaları sosyal medyanın insan hayatına doğrudan etkisi ve güzellik, moda, kozmetik gibi kavramların ilgi çekici bir hal almasıyla popüler hale gelmiştir. Genital Estetik dendiğinde akla ilk gelen uygulamalar arasında;

 • Labioplasti,
 • Vajinoplasti,
 • Klitorisin Yeniden Konumlandırılması,

gösterilebilir.

Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen tedavi yöntemleri klinik şartlarında bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılması halinde konforlu, güvenli, ağrısız ve etkili sonuçlar sunan uygulamalardır.

Siz de farklı sebeplerle genital bölgenizde meydana gelen ve kozmetik açıdan sizleri rahatsız eden hususların Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mahru Nurullayeva tarafından klinik ortamında gerçekleştirilecek Genital Estetik uygulamalarıyla tedavi edilmesi için Hemen Bizi Arayarak randevu alabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Özellikle kadınlar olmak üzere her yaştaki bireyin genital bölgesinde farklı sebeplerle ortaya çıkan, kozmetik kaygılara ve işlevsel bozuklukla yol açan durumların iyileştirilmesi için kullanılan tedavi yöntemlerine Genital Estetik denir.

Kadınlar doğaları gereği her zaman güzel bir görünüme, estetik bir vücuda ve cinsel açıdan çekici bir bedene sahip olmak ister. Genital Estetik uygulamaları kişinin genital bölgesinde var olan problemleri ortadan kaldırarak daha özgüvenli ve konforlu hissetmesini sağlar.

Genital Estetik bireyin yaşı, fiziksel özellikleri, genital bölgesinde var olan problemler, sosyo – ekonomik durumu gibi farklı hususlar göz önüne alınarak kişiye özel yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse genç yaştaki kadınlarda vulva, labia ve klitoris gibi bölgelere müdahaleler gerçekleştirilir.

Yaşı nispeten daha ileride olan kadınlarda veya doğum yapmış annelerde vajina daraltılması, doğum izlerinin silinmesi, iç ve dış dudaklardaki kararmaların – sarkmaların yok edilmesi en sık talep gören işlemlerdir.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital Estetik uygulamaları kadınlar başta olmak üzere genital bölgesinde farklı nedenlerle var olan problemler sonucu estetik ve işlevsel kaygıları bulunan kişilere yapılır. Kişinin maruz kaldığı genital bölge rahatsızlıkları giderilerek kaybettiği özgüvenini geri kazanması sağlanır.

Genital Estetik uygulamalarının yapılmasını gerekli kılan durumlar arasında;

 • Bireyde doğuştan bulunan genital bölge rahatsızlıkları,
 • İlerleyen yaşla birlikte vulva ve vajinada oluşan estetiksel problemler,
 • Kilo alışverişi sonrası genital bölgede meydana gelen sarkmalar,
 • Bir veya daha fazla sayıda doğum sonrası vajinada oluşan sorunlar,
 • Farklı nedenlerle aşırı büyüyen vajina dudakları,
 • Zorlu geçen normal doğum sonrası Genital Bölgede oluşan hasarlar,
 • Doğum esnasında gerçekleştirilen vajinal kesiler nedeniyle azalan cinsel tatmin ve kaybolan vajina estetiği,
 • Rahim sarkması ve bununla birlikte görülen idrar kaçırma problemi,

belirtilebilir.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital Estetik tedavi teknikleri klinik şartlarında kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirildiği taktirde arzu edilen sonuçların konforlu, güvenli ve etkili bir tedavi süreci ile elde edildiği uygulamalardır.

Genital Estetik dendiğinde akla ilk gelen uygulamalar olarak ifade edilen Labioplasti ve Vajinoplasti yaklaşık yarım saat içerisinde lokal anestezi altında gerçekleştirilen genital bölge tedavi yöntemleridir. Bununla birlikte sık kullanılan diğer Genital Estetik uygulamaları arasında;

 • Lazerle Vajina Daraltma,
 • Lazerle Vajina Sıkılaştırma,
 • Lazerle Genital Bölge Beyazlatma,
 • Mezoterapi ile Genital Bölge Beyazlatma,

gösterilebilir.

Kişinin ihtiyacına göre farklı teknikler izlenerek gerçekleştirilen Genital Estetik uygulamaları steril klinik şartlarında uzman jinekologlar tarafından yapılması halinde konforlu ve güvenli tedavi yöntemleridir.

Genital Estetik Ameliyatları

Kadınların farklı sebeplerle genital bölgelerinde ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesi için kliniğimizde Genital Estetik kapsamında uygulanan tedavi yöntemleri arasında;

 • İç Dudak Estetiği (Labioplasti),
 • Dış Dudak Estetiği,
 • Vajinoplasti,
 • Klitoral Hudoplasti,
 • Perine Estetiği,
 • Mens Bölgesi Estetiği (Mensplasti),
 • Vajina Gençleştirme,
 • Lazerle Vulva Beyazlatma,
 • Lazerle Vajina Daraltma,
 • Büyük Dudak Yağ Dolgusu,
 • Mezoterapi,
 • Kızlık Zarı Onarımı,

belirtilebilir.

Klinik ortamında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mahru Nurullayeva tarafından yapılan muayene sonucu bireyin ihtiyaçları tespit edilerek kişiye özel tedavi planı oluşturulup arzu edilen sonucun güvenli bir uygulama süreciyle elde edilmesi sağlanmaktadır.

Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Günümüzde kadınlar tarafından en sık talep edilen Genital Estetik uygulaması olarak iç dudak estetiği yani Labioplasti gösterilebilir. Bu tedavi yöntemi sayesinde kadınların farklı nedenle maruz kaldıkları vajina dudaklarındaki simetrik bozukluklar ve sarkmalar giderilir.

Labioplasti bir yandan kadınların estetik açıdan rahatsızlık duydukları sorunların giderilmesini sağlarken diğer taraftan vajinanın iltihaplanması ve idrar yolu enfeksiyonu gibi fonksiyonel problemlerin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Kadınlarda genetik yapı, doğum sırasında aşırı zorlanma, ciddi kilo kaybı gibi birçok farklı durum Labioplasti uygulamasının yapılmasını gerektirebilir. Labioplasti işlemini gerektiren problemler kişide sadece kozmetik sıkıntılara neden olmazken; cinsel birliktelik esnasında ağrılar, idrar yolu enfeksiyonları ve vajinal mantarlar görülmesine de yol açarlar.

Genital Estetik kapsamında yapılan Labioplasti uygulamaları sonucunda gental bölgenin iç dudakları küçültülüp daha simetrik ve estetik bir görünüm elde edilir. Bu durum bireyin hayal ettiği genital bölge görünümüne kavuşarak özgüven kazanmasını sağlar.

Vajinoplasti (Vajina Daraltması)

Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen Vajinoplasti uygulamaları kadınlarda farklı nedenlerle meydana gelen vajina genişlemesi sorununun giderilmesi için kullanılan bir vajina daraltma tedavi tekniğidir.

Vajinoplasti uygulamaları Labioplastiden sonra en fazla talep edilen Genital Estetik tedavi yöntemi olmakla birlikte vajinanın daha dar bir yapıya sahip olmasını sağlayarak çiftlerin cinsel ilişki esnasında aldıkların hazzın artmasına olanak tanır.

Perine Estetiği

Perine Estetiği özellikle kadınların bedenlerinde doğum sonrası ortaya çıkan izlerin yok edilmesini sağlayan, ayrıca vajina ve anüs arasında kalan alandaki doku bozulmalarını, sarkmaları ve düzensizlikleri gideren Genital Estetik tedavi yöntemidir.

Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen bu uygulama bazı vakalarda tek başına tedavi yöntemi olarak kullanılırken bazı durumlarda Labioplasti veya Vajinoplasti gibi uygulamaları desteklemek amacıyla yapılır.

Vajina Darlığı

Kadınlar için vajinanın genişlemesi kadar daralması da büyük bir sorundur. Bazı kadınlarda genetik yapıya bağlı olarak ya da doğum sonrasında atılan dişlerin sıklığı nedeniyle vajina daralması meydana gelebilir.

Kadınlarda cinsel ilişki sırasında ağrıya ve orgazm bozukluğuna neden olan bu durum zamanla cinsel birliktelikten kaçışa yol açar. Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar sonucunda vajina cinsel ilişki sırasında sorun oluşturmayacak doğal bir genişliği ulaştırılır.

Klitoral Estetik

Klitoral Estetik kadınların vajinasında bulunan klitorisin etkili ve estetik bir hale getirilmesi için yapılan işlemlerdir. Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar sayesinde klitoris üzerindeki fazla doku alınarak daha estetik görünmesi sağlanırken, aynı zamanda cinsel ilişki esnasında kadınların aldığı haz artırılır.

G Noktası Büyütme

Bireyin kendi kanı kullanılarak elde edilen trombosit yönünden zengin plazma yani PRP maddesi kullanılarak halk arasında G Noktası olarak adlandırılan ve klitoriste bulunan Grafenburg bölgesine enjeksiyon yapılması G Noktası Büyütme olarak ifade edilir.

Kadınların cinsel ilişkiye girmesini kolaylaştıran ve birliktelik esnasında aldıkları hazzı artıran bu uygulamanın Uzman Jinekolog tarafından uygun görülen periyotlarla tekrarlanması halinde kişinin cinsel ilişkiden aldığı zevk maksimuma ulaştırılır.

Genital Estetik Sonrası

Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen işlemler sonrası birey aynı gün taburcu edilir. Bu alanda uzman doktorlar tarafından klinik ortamında gerçekleştirmesi halinde güvenli, etkili ve konforlu uygulamalar olan Genital Estetik tedavi yöntemleri sonrası kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Genital Estetik Sonrası dikkat edilmesi gerekenler durumlar arasında;

 • Tedavi sonrası genital bölge hijyenine özen gösterilmelidir.
 • Uygulamayı gerçekleştiren doktor tarafından yazılan ilaçlar ve antibiyotikler aksatılmadan kullanılmalıdır.
 • Genital Estetik sonrası ilk ay cinsel ilişkiye girilmemelidir.

belirtilebilir.

Bununla birlikte Genital Estetik uygulamaları sırasında insan vücudunda kendiliğinden çözünebilen dikişler kullanıldığı için tedavi sonrası dikişlerin alınmasını gerektiren bir süreç gerekmez.

Genital Estetik Fiyatları

Kadınların farklı sebeplerle genital bölgelerinde meydana gelen ve kendilerini estetik açıdan rahatsız eden sorunların giderilmesi için kliniğimize ulaştıklarında bizlere en fazla ilettikleri soru Genital Estetik Fiyatları 2023 yılında ne kadar olmaktadır.

Genital Estetik Fiyatları birçok farklı etmene göre değişiklik göstermekle birlikte bu etmenler arasında;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin genital bölge özellikleri,
 • Tedavinin gerçekleştirileceği bölgedeki problemin boyutu,
 • Bireye uygulanacak Genital Estetik yöntemi,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Genital Estetik uygulamaları ile ilgili daha fazla bilgi almak, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mahru Nurullayeva tarafından muayene edilip büyük bir gizlilik, konfor ve güven içerisinde tedavi olmak için Hemen Bize Ulaşın