Kadınların arzusu ile ya da isteği dışında gerçekleşen cinsel ilişki esnasında, genital bölgeye farklı nedenlerle yapılan baskı sonucunda veya değişik sebeplerle kızlık zarında meydana gelen bozulmanın giderilmesi için klinik ortamında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından gerçekleştirilen uygulamaya Kızlık Zarı Dikimi denir.

Halk arasında Kızlık Zarı Dikimi olarak bilinen Himenoplasti kadınların mümkünse kızlık zarını onarmayı, tamir imkanı olmayan durumlarda ise dikmeye amaçlamaktadır. Kızlık Zarı Dikimi için kliniğe giden bireylerin büyük bir kısmı korku, üzüntü ve pişmanlık içerisinde olmaktadır.

Bu nedenle Kızlık Zarı Dikimi konusunda klinik ortamında çalışmalar gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları bir yandan bireyin ruhsal açıdan rahatlamasını ve kaygılarını üzerinden atmasını sağlarken diğer taraftan gerçekleştirdiği fiziksel müdahale ile Kızlık Zarı onarımı işlemini tamamlar.

Özellikle yaşı nispeten genç olan kızlar tam olarak bir cinsel birliktelik yaşamasa dahi vajinaya baskının gerçekleştiği ilişkiler sonrası oluşan kanama nedeniyle net bir bilgi sahibi olmak ve kaygılarını gidermek için kliniğimize ulaşarak Kızlık Zarı Muayenesi yaptırmak istemektedir.

Uzman hekim tarafından yapılan muayenede kızlık zarının bozulduğunun tespit edilmesi halinde zarın tamiri ya da dikimi kişinin isteğine bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Zarın bozulma yapısı ve kişinin talepleri dikkate alınarak Kızlık Zarı Dikimi kalıcı veya geçici olacak şekilde iki farklı teknikle yapılmaktadır.

Flep tekniği kullanılarak vajina duvarından alınan dokudan yeni bir zar oluşturulması işlemine Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi adı verilirken, cinsel ilişkiden 2 ila 6 gün önce kızlık zarına atılan dikişle birliktelik esnasında kanama sağlanan yönteme Geçici Kızlık Zarı Dikimi denir.

Kızlık Zarı Dikimi uygulamaları kalıcı ya da geçici olması fark etmeksizin lokal anestezi altında yapılan konforlu, güvenli ve başarılı sonuçların alındığı bir tedavi yöntemidir. Ortalama 30 dakika süren bu tedavi sonrası bireyler günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Kızlık Zarı Dikimi işleminin Jinekoloji Uzmanları tarafından klinik şartlarında gerçekleştirildiği kadınlarda uygulama sonrası yaşanacak ilk cinsel birliktelik esnasında kanama görülme oranı %100 yani kesin olarak belirtilebilir.

Sizde farklı sebeplerle yaşadığınız Kızlık Zarı Bozulması sonucu ortaya çıkabilecek fiziksel ve ruhsal sorunlardan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mahru Nurullayeva’nın klinik şartlarında büyük bir gizlilik içerisinde gerçekleştireceği Kızlık Zarı Dikimi işlemi ile kurtulmak için Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir, zaman kaybetmeden sağlıklı ve güvenli bir süreç içerisinde problemlerinizden kurtulabilirsiniz..

Kızlık Zarı Nedir?

Kadınlarda vajina girişinden 1 ila 1,5 cm. içeride bulunan ve insanların ağız içi yapısını andıran bir yüzey alanına sahip mukoza bölge Kızlık Zarı olarak ifade edilir. Vajinanın girişini tam olarak kapatmayan bu deri kıvrımı vajinanın gelişimi ile birlikte oluşmaktadır.

Kadınların ayın belirli döneminde maruz kaldıkları adet kanamalarının ve bu döngüde atılan parçaların vücut dışına çıkabileceği bir açıklığa sahip olan Kızlık Zarı herhangi bir fonksiyona sahip değildir.

Kızlık Zarı her bireyde değişik yapıda olmakla birlikte bu zarın kişiden kişiye gösterdiği farklılıklar arasında;

 • Kalın veya ince olması,
 • Damar yapısı,
 • Ortasında septa bulunup bulunmaması,
 • Zarın elastik yapıda olup olmaması,

gösterilebilir.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık Zarı Yırtılması, Kızlık Zarı Bozulması ve Bekaretin Bozulması gibi farklı isimlerle ifade edilen bu durum cinsel birliktelik gerçekleşmesi, vajinaya el veya farklı bir cisimle müdahale edilmesi, sürtünme ya da darbe sonucu vajinaya baskı yapılması gibi birçok değişik nedenle ortaya çıkmaktadır.

Kızlık Zarı Bozulması fizyolojik olarak kendiliğinden düzelebilen bir durum değildir. Bu durum nedeniyle fizyolojik ya da psikolojik baskı hisseden bireylerin yapması gereken en doğru hareket klinik ortamında Uzman Jinekolog tarafından gerçekleştirilecek Kızlık Zarı Dikimi uygulamasını talep etmesidir.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından klinik şartlarında gerçekleştirilmesi halinde ortalama 1 ila 2 dakika içerisinde tamamlanan ağrısız ve basit bir işlemdir. Bu uygulama sayesinde farklı nedenlerle kızlık zarının bozulmuş olabileceğini düşünen bireylerin akıllarındaki sorulara cevap alınır.

Bekaret Testi olarak da bilinen Hymen Muayenesi adli makamlar tarafından bazı vakalarda kişinin durumu ile ilgili bilgi alabilmek için kullanılır. Uzman Jinekolog tarafından vajinanın iç ve dış dudaklarının tutulup iki yana açılması ile kızlık zarının çeşidinin ve durumunun tespit edildiği bu uygulama oldukça basit ve kolaydır.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman doktorlar tarafından klinik şartlarında gerçekleştirilmesi halinde konforlu, güvenli ve basit bir uygulamadır. Bu işlem esnasında kişinin vajina içerisine yapılan cerrahi müdahale sonrası gerçekleşecek ilk cinsel ilişkide bir miktar kan ortaya çıkacaktır.

Jinekoloji alanında uzman hekimler tarafından yapılması halinde Kızlık Zarı Dikimi sonrası hiç kimse zarın dikildiğini anlayamaz. Birey bir doktor tarafından muayene edilse dahi kızlık zarı dikilmiştir şeklinde bir karar verilemez.

Yakın bir zaman içerisinde evlilik ya da cinsel birliktelik yaşamayı öngören kadınlar daha çok Geçici Kızlık Zarı Dikimi uygulamasını tercih ederken, ileride olması muhtemel bir ilişki için önceden önlem almak isteyen bireyler tarafından Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi yöntemini talep etmektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi özellikle 1 ila 6 gün içerisinde cinsel ilişki yaşamayı öngören kadınlar tarafından en sık tercih edilen uygulamadır. Bu yöntemde kendiliğinden eriyen dikişlerle tutulan Kızlık Zarı ilişki esnasında kanama ortaya çıkmasına olanak tanır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi uygulamaları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı hekimler eliyle klinik şartlarında yapılması halinde ağrısız, güvenli, konforlu ve %100 kanama sağlayan bir tedavi tekniği olarak belirtilebilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ileri bir tarihte cinsel ilişki yaşama ihtimali göz önüne alınarak sürekli bir kızlık zarına sahip olmak isteyen kadınlar tarafından talep edilen bir uygulamadır. Bu yöntemde kişinin vajinasından elde edilen doku kullanılarak vajina içerisinde sürekli kalacak bir kızlık zarı oluşturur.

Uzman Jinekologlar tarafından mikro cerrahi yöntemleri kullanılarak klinik ortamında gerçekleştirilen Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi uygulaması esnasında kullanılan dikiş malzemesi insan vücudu tarafından emildiği için yapılan müdahale hiçbir şekilde anlaşılamadığı gibi cinsel ilişki esnasında kanama oluşma oranı %100 olarak belirtilebilir.

Flep Yöntemiyle Kızlık Zarı Dikimi

Günümüzde en sık tercih edilen Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi uygulaması olan flep tekniği kadınların vajinasının alt kısmından alınan doku parçasının vajinanın yan duvarına dikilmesiyle temsili Kızlık Zarı oluşturulan uygulamadır.

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Dikimi sonrası oluşturulan bu doku cinsel birliktelik esnasında delinerek kanama oluşmasına sebep olur. Bu yöntem birden fazla cinsel ilişki yaşamış kadınlarda vajinanın daraltılmasına da imkan tanır.

Flep Yöntemi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi uygulaması lokal anestezi altında ortalama 20 ila 30 dakika içerisinde tamamlanır. Kolay ve ağrısız bir süreç olan bu uygulama sonucunda birey uzun bir süre kalıcılık gösteren kızlık zarına sahip olur.

Mikro Cerrahi ile Kızlık Zarı Dikimi

Mikro Cerrahi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi uygulaması kadınların uzun süre kalıcılık gösterecek kızlık zarına sahip olmasını sağlayan oldukça avantajlı bir yöntemdir. Bu teknik vajina içinde yapılan mikro müdahalelerle yırtılan kızlık zarı parçalarının kesilip uygun bir şekilde birleştirilmesi esasına dayanır.

Ağrısız bir tedavi ve hızlı iyileşme sürecini bir arada sunan Mikro Cerrahi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi uygulaması sonucunda zarın dikildiğinin anlaşılamaması bu yöntemi çok sık tercih edilir hale getirmiştir. Ayrıca bu teknik kürtaj, düşük, doğum gibi durumları geçirmiş veya çok sık cinsel ilişki yaşamış kadınlarda vajinanın daraltılmasını da sağlar.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası uygulamanın başarısı ve bireyin sağlığı için dikkat etmesi gereken durumlar arasında;

 • Birey kişisel bakımına özen göstermelidir.
 • Tedavi sonrası bol lifli gıdalar tüketilmelidir.
 • Tedavi sonrası ilk 2 gün işlem yapılan bölge su ile temas ettirilmemelidir.
 • İlk 2 gün tamamlandıktan sonrası kişi ayakta duş alabilir.
 • Genital bölge mümkün olduğunca ıslak tutulmamalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk hafta kişi kabızlık problemi yaşamamalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk 1 ila 2 hafta ağır egzersiz ve spor yapılmamalıdır.

belirtilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı farklı sebeplerle yırtılmış olan ve bu durumun yol açabileceği fiziki ve psikolojik sorunlar önün geçmek için kliniğimize ulaşan kadınlardan en fazla duyduğumuz soru Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023 yılında ne kadar olmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları pek çok değişik hususa bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte bu hususlar arasında;

 • Uygulamanın geçici veya kalıcı şekilde yapılması,
 • Bireyin genetik özellikleri ve kızlık zarının yapısı,
 • Tedavi sürecinde kullanılacak anestezi çeşidi,
 • Kızlık Zarı Dikimi esnasında faydalanılacak malzemenin kalitesi,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mahru Nurullayeva tarafından muayene edilip büyük bir gizlilik, konfor ve güven içerisinde tedavi olmak için Hemen Bize Ulaşın